Історія закладу освіти

/Files/images/27857994_2009217005998915_2570140315549580543_n.jpg



Школо моя, школо,
Казка тепла й доброти.
Стежка від тебе хрещата
В’ється в далекі світи!

Гімн Замостянської школи

слова - вч. зар. літ. Максим’юк В. І.

музика – вч. музики Туник Л. М.

В шкільній країні швидко плине час –
Життя вирує і кружляє нас,
Дитинство мрії, сподівання тут
Ростуть, буяють і завжди цвітуть

Своїм натхненням, працею землі
Дають наснагу дружні школярі
Для школи рідної, країни мрій
Даруймо подвиги людських надій

Щоб сміло й впевнено іти в життя,
Щоб будувати своє майбуття
Іди вперед, не зупинись й на мить –
Для тебе пісня ця завжди звучить!

Перша школа в с. Замостя була розміщена на терторії сучасної садиби Баланюка Тараса Михайловича у маленькому будиночку вдови – полячки. Учні навчалися два роки (двокласна школа). Навчалось десь 10-15 учнів.

З розповіді Баланюка Михайла Петровича (батька Тараса Михайловича) відомо, що в школу приїжджав інспектор Юрій Альбертович Федькович. Приблизно школа існувала з 1860 до початку 1900 років. Хоча школа була двокласною, але в кожному класі навчалися два роки для кращого засвоєння навчальної програми. Десь на межі 1900 року в селі було двоє вчителів – це Миронко і Фрунзе. Сільське населення було дуже відстале і боялося школи. Вчителям вслід кричали різні негарні слова, але школа все-таки існувала. В 1960 році в селі було побудовано нове приміщення для школи, в якому навчалось 40 учнів. В село приїхав вчитель Балашескул зі своєю дружиною. Вони обоє мали вищу освіту. Балашескули, приїхавши в село, одразу взялися за організацію збору коштів на будівництво нової чотирикласної школи. На будівництво школи 4 000 леїв дав граф (дідич) Гафенко (так називались австрійські гроші). Цих грошей було мало. Тоді в Чернівцях він здобув дозвіл на відкриття позики у селян. Це було так: Якщо селянин платить державі податок, то держава 10 процентів (десяту частину) відраховувала на школу. У такий же спосіб Балашескул домігся через знайомих такої ж позики у Відні. Зібравши великі гроші, він дістав дозвіл у Чернівцях на будівництво двокласної школи, але побудував чотирикласну. Це і є основний корпус сучасної школи з кабінетами фізики, математики, української літератури та історії. Решту кімнат, які є в цьому будинку були учительська, кабінет директора, квартира Балашескулів. Балашескул став першим директором даної школи. В 1910 році святкували урочисте відкриття школи і зафіксовано 160 учнів. До 1956 року директором був Любарський.

З 1956 по 1974 рік очолював школу Деркач Євген Дмитрович. За 22 роки він зміг добитися неабияких результат-тів. Було добудовано ще один навчальний корпус з п’ятьма кабінетами та спортза-лом, приміщення їда-льні та бібліотеку. Наші батьки і сьогодні пам’ятають його вимогливість до навчання і дисципліни та душевне багатство і доброту. Заслужений вчитель України, мудрий наставник, часто відвідує школу передаючи вчителям свій педагогічний досвід.З 1974 по 1983 роках – директором був Найда Георгій Дмитрович. В цей час в 1975 році Замостянська школа із восьмирічної була перетворена на середню. Діти змогли не відриваючись від дому отримувати середню освіту і поступати на навчання до вищих навчальних закладів. Перший випуск відбувся у 1977 році. З 1983 по 1985 р. р. – директор школи Шийчук Танасій Іванович. З 1985 по 1994 р. р. – Флора Олексій Олексійович. За його керівництва наша школа випустила перших медалістів: Курик Т.П. та Стринадко Н.І. З 1994 по 2000 р. р. – директор школи Шийчук Танасій Іванович. З 2000-2009 н. р. – директор школи Кучик Віра Володимирівна. З 2009-2021 н.р. - директор школи Любківська Галина Михайлівна.

З 2021р. виконує обов'язки директора школи Столяр Зіна Омелянівна.

Під мудрим керівництвом Зіни Омелянівни навчально-виховний процес учнів Замостянської школи проводиться на високому рівні.

Виховна робота базується на вихованні в учнів людський якостей: добропорядності, людяності, чесності, щирості. В життя діти несуть любов до рідної школи, до її багатої історії і примножують щороку славу успіхами в навчанні і праці.

Так випущено за роки середньої школи 26 медалістів: Звоздецька Інна Дмитрівна, Гакман Галина Георгіївна, Рус Марія Дмитрівна, Кучик Віра Вікторівна, Флора Наталія Олексіївна, Шийчук Світлана Танасіївна, Мазуряк Галина Петрівна, Приймак Андрій Юрійович, Данилюк Олена Михайлівна, Гакман Наталія Георгіївна, Гнидко Людмила Василівна, Проскурняк Дмитро Георгійович, Тураш Микола Іванович, Вірста Василь Георгійович, Столяр Денис Юрійович, Ткачук Софія Романівна – отримали золоту медаль. Курик Тетяна Петрівна, Стринадко Наталія Іванівна, Курик Світлана Георгіївна, Лутанюк Марія Іванівна, Данилюк Наталія Михайлівна, Купчук Марія Миколаївна, Фадєєв Олег Борисович, Вірста Таміла Сергіївна, Кибіч Яна Василівна, Попович Марія Василівна – отримала срібну медаль.

Кiлькiсть переглядiв: 403

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.