День слов’янської писемності та культури, вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія

День слов’янської писемності та культури, вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія

Щорічно 24 травня відзначається День слов’янської писемності та культури, вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія. В Україні встановлено відповідно до Указу Президента України від 17 вересня 2004 р. № 1096/2004. Слов’янська писемність була створена в ІХ столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.

Кирило створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Були створені дві абетки – глаголиця і кирилиця. Кирилиця є національним алфавітом, яким сьогодні користуються понад 250 млн. людей і яка стала третім офіційним алфавітом Європейського Союзу після латини і грецького письма.

Кирило та Мефодій перекладали з грецької на слов’янську Євангелію та Псалтирь, зі старогрецької мови багато книг. Ці святі вважаються покровителями науки і «книжкових людей», які вчать і вчаться.

«Душа, що не знає літер – мертва душа….» Кирило. (Інформацію підготувала: зав. бібліотекою Галина ЛЮБКІВСЬКА)

Для перегляду світлин натисніть на посилання (ФОТО)

Кiлькiсть переглядiв: 34

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.